درمان جوش های صورت با چند روش ساده و قطعی

درمان جوش

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

درمان جوش های صورت با چند روش ساده و قطعی

درمان کامل جوش های زیر پوستی

جوش چیست ؟

جوش یک بیماری کوچک پوستی است. جوش‌ها، جراحت‌ها یا مشکلات پوستی هستند که از جنس غدد چربی‌ای اند که به وسیله‌ی میکروب‌ها آلوده شده و در مرحله‌ی بعد ترشحات سطح آنها را پر می‌کند.

 نقاطی از بدن که بیشتر در معرض جوش زدن هستند عبارت است از: صورت، بالای کمر، سینه و شانه‌.

انواع جوش ها و شناخت آنها

 جوش علامت واضحی از التهاب پوستی است به خصوص زمانی که روی پوست ظاهر می‌شود. انواع مختلفی از جوش‌ها وجود دارند:

جوش‌های زیرپوستی کمودون‌

کمودون یا به صورت مفرد کمودو (comedo) زمانی ایجاد می‌شود که فولیکول مو بر اثر افزایش چربی و سلول‌های مرده‌ی پوست مسدود شود. دو نوع از کمودون وجود دارد: سرسیاه و سرسفید.

جوش سرسفید (Whiteheads): با نام کمودون‌ بسته نیز شناخته می‌شوند، زیرا چربی و سلول‌های مرده‌ی پوست از باز شدن مجرای بسته شده جلوگیری می‌کنند و التهاب در زیر پوست باقی می‌ماند. اگر سر این التهاب بیرون بیاید شبیه دانه‌ای کوچک با حبابی از چرک است.

جوش سرسیاه (Blackheads): به کمودون‌های باز معروفند. این جوش‌ها به راحتی به چشم می‌آیند. رنگ تیره‌ای دارند و روی سطح پوست ظاهر می‌شوند. برخی به اشتباه گمان می‌کنند که این جوش‌ها در اثر آلودگی به وجود آمده‌اند و با شدت سعی در پاک کردن آنها می‌کنند. این کار فایده‌ای ندارد و ممکن است پوست را آزار داده و مشکلات دیگری ایجاد کند. سیاهی سر این جوش‌ها ملانین‌ِ غدد چربی پوست است که وقتی در معرض هوا قرار گرفته‌اند اکسید شده‌ و به این رنگ درمی‌آیند.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_message message_box_color=”green”]

حتما بخوانید : چرا هیچ گاه نباید از صابون برای پاک کردن پوست صورت استفاده کنیم؟

[/vc_message][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”10473″ img_size=”full” alignment=”center” style=”vc_box_shadow_3d”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

سفت‌دانه یا پاپول (Papules)
سفت‌دانه‌ها یا پاپول‌ها برآمدگی‌هایی سفت روی پوست هستند که در آنها مایع واضحی وجود ندارد. به رنگ‌های قهوه‌ای، بنفش، قرمز و اکثرا صورتی رنگ هستند. اگر آنها را لمس کنید ممکن است دردناک باشند. سعی نکنید آنها را فشار دهید چون ممکن است جای زخم‌شان باقی بماند.

پاسچول (Pustules)
این جوش‌ها بر خلاف پاپول‌ها دارای چرکی هستند که روی سطح پوست به وضوح دیده می‌شود. قاعده‌ی این جوش‌ها قرمز و سطح رویی آنها چرک‌آلود است. این چرک سفید یا زرد رنگ است که معمولا مخلوطی از باکتری، گلبول‌سفید و سلول‌های مرده‌ی پوستی است. دستکاری این جوش‌ها به باقی ماندن جای جوش تیره‌رنگ و جای زخم منتهی می‌شود.

ناب (Knobs)
از لحاظ ریخت‌شناسی شبیه به سفت‌دانه‌ها اما بزرگ‌تر از آنها هستند. این جوش‌ها دردناک هستند و در زیر پوست قرار دارند.

کیست‌ (Cysts)
به راحتی روی پوست قابل تشخیص هستند. این زائده‌ها مانند پاسچول‌ها پر از چرک هستند، اما اندازه‌ی بزرگ‌تری دارند و دردناک بوده و معمولا جای‌شان روی پوست باقی می‌ماند.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

روش های خانگی درمان جوش :

بسیاری از مردم قبول دارند که استفاده از مواد شیمیایی خشن، شست‌وشوی طاقت‌فرسا و حتی لایه‌برداری‌ و لیزر کردن تحت‌ نظر پزشک واقعا پوست را حساس کرده و مشکل را تشدید می‌کند. بنابراین می‌توان برای جوش‌های دوره‌ای با دفعات ظهور محدود، از راه‌های درمانی فوق‌العاده متداولی که جوش‌ و آکنه را با سرعت و به راحتی از بین می‌برند استفاده کرد.

هر چه سریع‌تر از یخ استفاده کنید

استفاده از یخ در درمان جوش

اولین درمان سریع جوش یخ است. برای جوشی که هنوز به طور کامل عفونی نشده است، استفاده از یخ به کاهش التهاب کمک می‌کند و غدد چربی را تشویق می‌کند منقبض شده و چربی اضافه و میکروب‌های درون آن را از آن بخش پوست بیرون برانند.

نحوه‌ی استفاده:

یخ را در تکه ای پارچه گذاشته و روی بخشی که در حال جوش زدن است به مدت چند ثانیه نگه دارید.
چند دقیقه فاصله بگذارید و مجدد مرحله‌ی قبل را تکرار کنید.
نکته: این کار را به دفعات دلخواه تکرار کنید، جوش در عرض یکی دو روز از بین می‌رود.

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_message message_box_color=”green”]

حتما بخوانید : آموزش آرایش صورت حرفه ای

[/vc_message][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

آبلیمو

آبلیمو درمان جوش

راه معجزه‌آسای دیگر برای خلاصی از جوش استفاده از آبلیموی تازه گرفته شده است. آبلیمو به عنوان میکروب‌کش ارگانیسم‌های میکروسکوپی دخیل در ایجاد جوش را می‌کشد و علاوه بر این با خاصیت جمع‌کنندگی‌ای که دارد باعث می‌شود چربی‌های تجمع یافته بیرون رانده شوند. برای استفاده از لیمو چند راه دارید.

نحوه‌ی استفاده:

پیش از خوابیدن از یک گوش‌پاک‌کن استریل پنبه‌ای استفاده کنید و آبلیمو را روی جوش بمالید.
نکته: برای جوش‌های جدی‌تر مخلوطی از پودر دارچین و آبلیمو درست کنید و شب قبل از خواب روی جوش بمالید و بگذارید تا صبح بماند. این کار به از بین رفتن سریع جوش کمک می‌کند، اما برای افرادی که پوست حساس دارند توصیه نمی‌شود.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_message message_box_color=”green”]

حتما بخوانید : همه چیز در مورد رنگ مو

[/vc_message][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

خمیردندان راه‌حل جوش‌های آب‌دار

درمان جوش سر سیاه

خمیردندان برای درمان جوش فوق‌العاده است. اگر به عنوان روشی بعد از یخ گذاشتن استفاده شود سریع‌ترین اثر را دارد. لازم است که حتما از خمیردندان‌های سفید‌رنگ و غیرسفید‌کننده استفاده کنید. همچنین از انواع خمیردندان‌های ژل‌مانند استفاده نکنید.

نحوه‌ی استفاده:

قبل از اینکه جوش روی صورت‌‌تان جا خوش کند کمی خمیردندان سفید را روی آن ناحیه بمالید و بگذارید حین خواب شبانه آنجا بماند.
وقتی بیدار شدید با آب سرد آن را بشویید. در صورتی که قرار نیست خانه را ترک کنید می‌توانید این کار را در میانه‌ی روز دوباره تکرار کنید.
برای اینکه این روش فایده‌ای داشته باشد خمیردندان حداقل باید ۳۰ دقیقه روی پوست بماند.
نکته: خمیردندان می‌تواند برای پوست ایجاد حساسیت کند، بنابراین مهم است که از این روش با احتیاط و به شیوه‌ی درست استفاده کنید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_message message_box_color=”green”]

 مشاهده محصولات : مراقبت از پوست

[/vc_message][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

درمان دارویی با استفاده از کرم های مراقبتی و درمانی

راه قطعی و نسخه ای درمان با استفاده از کرم های پوستی بسیار قوی است.

حالا میخواهیم چند برند خوب شوینده های صورت و کرم های درمانی رو معرفی کنیم :

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

کرم سیکالفیت اون

این کرم مشهور قادر است در یک دوره کوتاه درصد چربی پوست را به صفر برساند وسبب نا پدید شدن جوش ها و آکنه ها بشود .

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row row_margin_top=”30″][vc_column][vc_single_image source=”external_link” alignment=”center” onclick=”custom_link” link=”https://sanaland.ir/product/%D9%85%D8%B1%D8%A7%D9%82%D8%A8%D8%AA-%D8%A7%D8%B2-%D9%BE%D9%88%D8%B3%D8%AA/%DA%A9%D8%B1%D9%85-%D8%AA%D8%B1%D9%85%DB%8C%D9%85%E2%80%8C%DA%A9%D9%86%D9%86%D8%AF%D9%87-%D8%B3%DB%8C%DA%A9%D8%A7%D9%84%D9%81%DB%8C%D8%AA-%D8%A7%D9%88%D9%86/” custom_src=”https://sanaland.ir/wp-content/uploads/2018/01/%DA%A9%D8%B1%D9%85-%D9%85%D8%B1%D8%A7%D9%82%D8%A8%D8%AA-%DA%A9%D9%86%D9%86%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D9%BE%D9%88%D8%B3%D8%AA-%D8%A2%D8%B3%DB%8C%D8%A8-%D8%AF%DB%8C%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D9%8E%D9%88%D9%86-%D9%85%D8%AF%D9%84-Cicalfate-%D8%AD%D8%AC%D9%85-40-%D9%85%DB%8C%D9%84-600×600.jpg”][/vc_column][/vc_row][vc_row row_margin_top=”30″][vc_column][vc_single_image image=”10488″ alignment=”center” onclick=”custom_link” link=”https://sanaland.ir/product/%D9%85%D8%B1%D8%A7%D9%82%D8%A8%D8%AA-%D8%A7%D8%B2-%D9%BE%D9%88%D8%B3%D8%AA/%DA%A9%D8%B1%D9%85-%D8%AA%D8%B1%D9%85%DB%8C%D9%85%E2%80%8C%DA%A9%D9%86%D9%86%D8%AF%D9%87-%D8%B3%DB%8C%DA%A9%D8%A7%D9%84%D9%81%DB%8C%D8%AA-%D8%A7%D9%88%D9%86/”][/vc_column][/vc_row]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *