حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

همه چیز در مورد رنگ مو

همه چیز در مورد رنگ مو که باید بدانید!

مقدمه

ما قصد نداریم که شما را از رنگ کردن و بی رنگ کردن موهایتان منصرف کنیم. اما خوب است که حقایقی را درباره رنگ موها بدانید و حداقل کمی احتیاط کنید.
امروزه بیش از ۷۵% خانمها وشمار زیادی از آقایان موهای خود را رنگ می کنند. آیا دوست دارید با روشهای انتخاب رنگ مو و مضرات آن بیشتر آشنا شوید؟

رنگ مو های شیمیایی

این گونه رنگ ها از مواد شیمیایی ساخته می شوند.بزرگترین مزیت رنگ موهای شیمیایی تنوع رنگ ها و عیبشان ایمنی کمتر خصوصا در فرمولاسیونهای غیر استاندارد است.همچنین به علت فعل و انفعالات شیمیایی که در فرایند رنگ کردن مو رخ می دهد،خصوصا اگر رنگ کردن مو با مهارت انجام نشود،اسیب هایی مانند خشک شدن مو و همچنین تحریک و سوزش پوست سر بوجود می آید.تحقیقات اخیر نشان داده رنگ موهای شیمیایی می توانند در دراز مدت حتی باعث بروز بیماری هایی مانند سرطان شوند که برای نمونه می توان به خبری که به تازگی در مورد ارتباط رنگ مو با سرطان منتشر شده اشاره نمود:خلاصه خبر ان است که طی پژوهشی ثابت شده خانم هایی که به مدت بیش از بیست سال از رنگ موهای شیمیایی استفاده کرده اند بیشتر از خانم هایی که از رنگ مواستفاده نکرده اند

در معرض بیماری سرطان سیستم لنفاوی (NHL) قرار دارند. البته این مسئله چندان نگران کننده نیست زیرا در دو دهه اخیر بسیاری از مواد شیمیایی خطرناک از فرمولاسیون برخی مواد مصرفی برای رنگ کردن مو حذف شده که این مواد شیمیایی خطرناک بیشتر در فرمولاسیون های قدیمی وجود دارد.

رنگ موها به چند دسته تقسیم می شوند:
موقتی (که با شامپو کردن پاک می شوند)
نیمه دایمی (با ۸ تا ۱۴بار شامپو کردن پاک می شوند)
دایمی.این رنگ دانه ها به داخل پولک مو نفوذ می کنند و با رنگ دانه های طبیعی مو ترکیب شیمیایی می دهد بنابراین در داخل مو محبوس گردیده

ولذا اثرشان دائمی است. همین جا لازم به تذکر است علاوه بر رنگ مو، مواد دیگری به نام جلوه های ویژه مثل های لایت ها ساخته شده اند که همراه با رنگ مو یا به تنهایی استفاده می شوند. روشن کردن مو یا دکلره کردن یک فرآیند شیمیایی است که موجب زدوده شدن پیگمان (رنگدانه) رنگ طبیعی یا رنگ مصنوعی از مو می شود. این فرآیند برای استفاده از رنگ موها لازم است.

دیدگاه کاربران 2 دیدگاه
 • سمین حجازی 14 بهمن 1396 / 2:55 ب.ظ
  0 0

  این پستتونم فوق العاده بود ممنون میشم اگ باز هم مطالب آموزنده بزارید.

  • ثنالند 14 بهمن 1396 / 4:53 ب.ظ
   0 0

   نظر لطفتونه
   بی نهایت ممنونم
   حتما

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X